Üretim Süreçleri

Her sürecin bir sahibi ve birden fazla uygulayıcısı vardır. Her çalışan kendi işinde yetkin kişilerdir ve sürekli eğitimler ile desteklenmektedir. Siparişin üretilmeye başlamasından sevk edilmesine kadar tanımlı süreçlerimiz özel yazılım bir üretim programı ile de takip edilir. Siparişten iplik alımına ve sevkiyata kadar her aşama tanımlı ve izlenebilirdir.

Hammadde

Üretim sürecimizde doğal lifler gibi sürdürülebilir iplikler kullanılmaktadır: Organik BCI ve geri dönüştürülmüş pamuk çeşitleri, Polyester, geri dönüştürülmüş polyester ve naylon gibi sentetikler.

Hammadde
Hammadde
İplik Seçimi

Müşteri talebi doğrultusunda her renk ve her çeşit iplik tedarikçilerimizden sağlanarak kullanılmaktadır.

İplik Seçimi
İplik Seçimi
Örme

Yeniliğe açık olan ekibiniz ile teknolojik makinalarımız sayesinde istenilen kalınlık ve örgü çeşidinde yaka, ribana, bant, raşhel ve tik,tak şeriteler ayrıca uçlamalı kordonlar üretmekteyiz.

Örme
Örme
Laboratuvar Testleri

Bünyemizde bulundurduğumuz laboratuvarımız da İSO standartlarında testler yapılıyor, müşterilerimizin uygun gördüğü değerlerde sınıflandırıyoruz.

Laboratuvar Testleri
Laboratuvar Testleri
Yıkama

Triko sektöründe en düşük su kullanımı ve çevresel etki ile ürünlerin yıkanması için yıkama makineleri en son teknolojiye sahiptir. Müşterinin isteğine göre ZDHC onaylı yasaklı olmayan kimyasallar ile silikonlu ve renk koruyuculu yıkama olanağı sunmaktayız.

Yıkama
Yıkama
Kalite Kontrol

Ürün ve hizmet kalitesini geliştirmek için Kalite kontrol üretimin en önemli aşamalarından biridir. Kalite kontrolü yapılırken, ürünün kusursuz olarak Sedat Triko standardını yansıtması hedef alınır.

Kalite Kontrol
Kalite Kontrol
Söküm

Ürünler müşteri isteği ve ürünün uygunluğuna göre sökümleri yapılarak müşterilerin bitmiş ürüne ulaşarak zaman kazanmaları sağlanır. Aynı zamanda sökümler esnasında oluşabilecek yanlış uygulamaların en aza indirilmesi sağlanır.

Söküm
Söküm
Ütü

Müşteri isteği ve ürün uygunluğuna göre buhar verilerek ürünlerin ölçü ve tuşe talebi yerine getirilmektedir.

Ütü
Ütü
Paketleme

Paketleme ve sevkiyat sürecinde; ürüne zarar vermeyecek paketleme boyutları ayarlanır ve etiketleme gibi detaylar kontrol edilerek ürünün müşteriye en iyi şekilde ulaşması sağlanır.

Paketleme
Paketleme